Svíce na sudu s prachem

TÝDEN.CZ

20. 3. 2019
Rubrika: O politice

Přiletěli, poseděli, pokecali, odletělí...

Autor: Jan Červenka

05.02.2016 03:03

Tak nám začaly a podle všeho vzápětí taky skončily vskutku vyvedené mírové rozhovory o Sýrii v Ženevě pod patronátem staré dobré OSN a jen o chlup dál v Londýně se sešla dárcovská konference, která naslibovala ústy státníků na podporu Sýrie a, jak z textu vyplynulo, taky okolních zemí nasypat přes deset miliard dolarů, vybraných samozřejmě z kapes daňových poplatníků. I náš Bohouš tam byl a slibem nešetřil. Protože k tomu prvnímu už bylo v kostce jinde a jinými napsáno a řečeno víceméně přesně to, co bych k tomu chtěl říct já, nebudu se tím zdržovat a uvedu jen pár slov k tomu druhému, přičemž se vynasnažím se vyhýbat francouzskému výrazivu, které se mi teď tuze dere na jazyk.

Člověka až dojímá, jak moc těm našim světlým euroatlantickým elfům záleží na blahu všech těch ne vždy národností, ale vždy rozhodně finanční závislostí, organizační podřízeností a částečně i loajalitou saúdských, katarských a tureckých teroristů v Sýrii. Dokonce i Pan Ki-mun na dárcovské konferenci vystoupil s kritickou narážkou na ty zlé severní barbary a jejich domácí pomahače, kteří momentálně decimují v Aleppu naše milované frýdomfajtry a „rebely" z různě maskované a olejblované al-Kaidy či muslimského bratrstva, vesměs do Sýrie importované přes Turecko ze všech koutů světa, Evropu nevyjímaje, k nimž se v jistých kruzích s mantrickou kadencí připojuje sousloví „umírněná opozice".

Peníze již víceméně závazně přislíbené našimi velkodušníky (pravda, „slíbil" ještě neznamená „oženil se", přičemž ve vycouvávání ze svatých a slavnostních přísah, slibů a dokonce i psaných dohod mají západní lídři zkušeností víc než dost) by měly být prý manou pro syrské uprchlíky postižené válkou. Drtivá většina syrských uprchlíků přitom ale samozřejmě nenalezla útočiště v Turecku, Libanonu a Jordánsku, jak je nám dokolečka sugerováno, ale v Sýrii na území kontrolovaném syrskou vládou. Jenže tihle "špatní" uprchlíci a samozřejmě syrská vláda z téhle, pokud se uskuteční, vskutku štědré "pomoci" bezpochyby neuvidí ani cent. Zato ten starý racketeer Erdogan si zase jednou důkladně namastí kapsu, a až se spokojeně dochechtá, tak do Evropy balkánskou cestou pošle další milion migrantů ze severní Afriky a středního východu, samozřejmě obligátně vybavený falešnými syrskými pasy....

Ech, škoda vůbec o tom mluvit. Klinická debilita evropských demokratických politických elit se už zjevně léčit nedá.

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  4.33

Diskuze

Jan Červenka

Ne vždy zcela politicky korektně o lidech, společnosti, politice, válce, míru a všudypřítomné iracionalitě, která nás žene od jednoho velkého maléru ke druhému, zpravidla ještě většímu... A tu a tam taky o něčem jiném.

Oblíbenost autora: 8.38

O autorovi

Absolvent fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze, který si na živobytí vydělává zkoumáním veřejného mínění a fušováním do sociologie, politologie a dalších společenských věd jako odborný pracovník Sociologického ústavu AV ČR, z dopuštění našich moudrých zeměsprávců veřejné výzkumné instituce.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA