Svíce na sudu s prachem

TÝDEN.CZ

20. 4. 2018
Rubrika: O politice

Zprávy (jako) z paralelní reality

Autor: Jan Červenka

20.03.2015 15:36

Na Ukrajinu zákeřně vtrhl další ruský konvoj s humanitární pomocí. Jak oznámil tiskový mluvčí ATO a náš starý dobrý známý Andrej Lysenko, po tom, co ničemně a nezákonně obnovili provoz na poničené železnici v Debalcevu, se ruští teroristé chystají podle a věrolomně obnovit i těžbu uhlí. Taková hrůza! Teď už by snad jen scházelo, aby začali ještě vyplácet místo zkrachovalé Ukrajiny penze, mateřskou a jiné sociální dávky a mzdy zaměstnancům veřejného sektoru. Sodoma, Gomora a vláda temnoty! Rakety a drony na ně, na bastardy!! Nuke ‘em all!!!

Na druhé straně velký ukrajinský patriot, filantrop a altruista a také gubernátor dněpropetrovské oblasti Beňa Kolomojský s partou samopaly ozbrojených občanských aktivistů převzal kontrolu nad "Ukrotransněftěm" zachváceným Porošenkovými ruskými diverzanty a konstruktivně zkritizoval (pozor, bez cenzury, což je dobrá příležitost pro rozšíření dospělé slovní zásoby) novináře rádia Svoboda (agitpropu řízeného a financovaného CIA). Válka ukrajinských oligarchů o zbylé zdroje, kterou kvůli tranši od MMF zainteresovaní s těžkým srdcem odkládali, konečně začala. Kolu, brambůrky a nerušit, bude zábava lepší než v kině!

Po prudkém propadu kurzu hřivny s hyperinflací na úrovni okolo 300 % se asi tak čtyři pětiny ukrajinské populace na svobodném, neokupovaném území „něňky" ocitlo příjmově hluboko pod prahem fyzického přežití. Důchody, občas zadržované, se teď běžně pohybují na úrovni 15 až 20 dolarů za měsíc, minimální mzda, jejíhož snížení nebo zrušení se dožaduje MMF, je jen o málo vyšší, přičemž výrazně zaostává už i za většinou rovníkové Afriky, kde ale nemají evropské ceny a nejsou přivyklí na víceméně evropskou (no ano, východoevropskou) úroveň spotřeby a životního standardu. Naštěstí je ale Ukrajina sociálně citlivou evropskou zemí, a tak už začala rozhodně jednat. Prvním úspěchem je MMF odsouhlasené (tak, tak, donutili je, hora přišla k Mohamedovi, další „peremoha" a „zdobuly" pro Ukrajinu a Majdan) zvýšení platu Valerie Gontarevy, multimilionářky stojící v čele ukrajinské centrální banky, aby v těžkých časech pod břemenem své odpovědnosti materiálně nestrádala.

A Evropská unie se teď chystá k diplomatickým a jiným aktivním opatřením namířeným proti "ruské propagandě" a jejímu rozkladnému působení, protože promývání mozků korporátním bulvárem a grantojedskou svoločí prakticky monopolně okupující soukromá, veřejnoprávní a nekomerční média formující politický diskurs a veřejné mínění přestává zabírat. Čeho všeho se asi ještě nedožijeme?

Jestli se Goebbels ze svého kotle v pekle dívá na to, co se děje, královsky se baví a řehtá se, až se všech devět kruhů popsaných Dantem otřásá. A pokud by se téhle materie ujal fenomenální Volker Pispers, budeme se řehtat úplně všichni. Nic jiného se s tím stejně dělat nedá.

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8.9

Diskuze

Jan Červenka

Ne vždy zcela politicky korektně o lidech, společnosti, politice, válce, míru a všudypřítomné iracionalitě, která nás žene od jednoho velkého maléru ke druhému, zpravidla ještě většímu... A tu a tam taky o něčem jiném.

Oblíbenost autora: 8.38

O autorovi

Absolvent fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze, který si na živobytí vydělává zkoumáním veřejného mínění a fušováním do sociologie, politologie a dalších společenských věd jako odborný pracovník Sociologického ústavu AV ČR, z dopuštění našich moudrých zeměsprávců veřejné výzkumné instituce.

Kalendář

<<   duben 2018

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA