Svíce na sudu s prachem

TÝDEN.CZ

20. 4. 2018
Rubrika: O politice

Západ o Oděse stále mlčí

Autor: Jan Červenka

07.05.2014 06:35

Západ k masakru v Oděse mlčí, a i když je to z hlediska vyššího principu mravního hnus humus, ze svého pohledu asi dělá dobře, protože co by asi tak měl říct, když už víme, co víme? Sám bombardovat Kyjev nemůže, i když by to za mámu Oděsu skoro bylo na místě, jenže to prostě nejde, vždyť, co by tomu řekl Putin, nemluvě o voličích, a navíc, pokud tu věc pomáhali plánovat i zahraniční poradci, o kterých už taky víme, že v Kyjevě jsou a radí tam, jak likvidovat profederální protestní hnutí na jihovýchodě, pak je v tom sám pořádně namočený. Už přitom samotný fakt, že oficiální Washington v tuhle chvíli nestojí po boku svého Jaceňuka a spolu s ním neukazuje prstem na Rusko, říká skoro vše, protože tamní politici a úředníci včetně prezidenta při obhajobě své politiky a svých klientů dokážou lhát jako koňští handlíři bez sebemenšího náznaku studu. Tady ale nejspíš dobře vědí, co se stalo, a taky vědí, že se to nedá obhajovat, ani zatajit.

Jinak pokud jde o masakr v Oděse, objevují se další kousky skládačky, přičemž některé už spojují přímé exekutory toho děsivého zvěrstva s nejvyššími představiteli kyjevské junty. Na internetu se objevil nový záběr již proslulého "setníka Mykoly" v přátelském pracovním rozhovoru s Andrijem Parubijem, současným tajemníkem Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny, bývalým komandantem Euromajdanu, jedním z předních aktivistů "Oranžové revoluce", bývalým poslancem Juščenkovy "Naší Ukrajiny", aktuálním poslancem za Baťkivščynu Julie Tymošenkové a hlavně starým kámošem Olega Ťahnyboka, se kterým v roce 1991 zakládal neonacistickou a neobanderovskou Sociálně-národní stranu Ukrajiny, od roku 1995 přejmenovanou na "Svoboda", v níž zorganizoval a dlouhé roky řídil polovojenskou složku zvanou "Vlastenci Ukrajiny". Zdá se, že tenhle Andrij Parubij, veterán ultrapravicové, neonacistické a ultranacionalistické scény na Ukrajině, je takový malý ukrajinský Heinrich Himmler.

Má to Evropa a strýček Sam v Kyjevu pěknou čeládku, jen co je pravda.




Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.95

Diskuze

Jan Červenka

Ne vždy zcela politicky korektně o lidech, společnosti, politice, válce, míru a všudypřítomné iracionalitě, která nás žene od jednoho velkého maléru ke druhému, zpravidla ještě většímu... A tu a tam taky o něčem jiném.

Oblíbenost autora: 8.38

O autorovi

Absolvent fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze, který si na živobytí vydělává zkoumáním veřejného mínění a fušováním do sociologie, politologie a dalších společenských věd jako odborný pracovník Sociologického ústavu AV ČR, z dopuštění našich moudrých zeměsprávců veřejné výzkumné instituce.

Kalendář

<<   duben 2018

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA