Svíce na sudu s prachem

TÝDEN.CZ

26. 5. 2018
Rubrika: O politice

Méně bývá někdy více

Autor: Jan Červenka

25.09.2013 12:44

Je vidět, že do české kotliny naplno vtrhla předvolební vřava. Dokonce i na dlouho značně vyprahlém a pustém místě, jako je blogosféra Týdne, která donedávna připomínala Saharu za absolutního bezvětří, kde je mrtvo a nic se tam dlouho ani nepohne, se najednou doslova rozerval pytel s fungl novými, agilními bloggery, kteří jsou, světe div se, všichni do jednoho kandidáty Okamurova spolku Úsvit přímé demokracie.

Nic proti tomu. Jen ať se kandidáti snaží a předvedou, co v nich je. Ale čeho je moc, toho je příliš. Kvantita při psaní bohužel nedokáže vyvážit absentující kvalitu, ať už myšlenkovou nebo stylistickou. Já se celkem poctivě snažím číst příspěvky každého, kdo sem tu a tam napíše, a četl jsem i příspěvky těch nových nadějí tohoto bohem a zejména čtenáři zapomenutého koutku virtuálního universa známého jako internet. Bohužel, musím s politováním konstatovat, že úroveň těch příspěvků vesměs není moc valná, často se v nich objevují docela otřesné gramatické chyby a stylisticky to taky není žádná sláva. Většina příspěvků tohoto druhu je naštěstí dost krátká, takže se jejich čtení dá přetrpět, ale v posledních dnech sem padají doslova po tuctech.

Začíná to už trochu obtěžovat, protože tím (jak to říkají o přívalu příslušných podání hoši a děvčata od Ústavního soudu) „nápadem" se daleko dozadu posouvají i poslední články zdejších štamgastů, kterým hrozí, že budou takto beznadějně pohřbeny, aniž by si je někdo stačil přečíst. Trochu už to začíná připomínat spam, zvlášť když v diskusích pod články autoři nereagují ani na jim přímo adresované dotazy.

Za této konstelace bych snad zde doporučoval ctěným kandidátům Úsvitu, kteří se rozhodli svoji politickou message šířit zde, aby si dávali trochu víc záležet na tom, co píší, psali hlavně tehdy, kdy mají skutečně o čem, a aby místo tří i více skoro-tweetů o banalitách vychrlených za den zkusili třeba i delší, ovšem propracovaný a dobře napsaný příspěvek jednou za čas. V tomto případě totiž platí, že méně znamená více a že jeden chytře a čtivě napsaný článek najde a osloví víc čtenářů než padesát narychlo sesmolených vzkazů, které se skoro nedají číst. Je to ale samozřejmě běh na dlouhou trať, zatímco do voleb, kde kandidují, nám chybí přesně měsíc. Až po nich se uvidí, jestli naši noví kolegové odsud zase rychle nezmizí, jak pára nad hrncem.

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8.2

Diskuze

Jan Červenka

Ne vždy zcela politicky korektně o lidech, společnosti, politice, válce, míru a všudypřítomné iracionalitě, která nás žene od jednoho velkého maléru ke druhému, zpravidla ještě většímu... A tu a tam taky o něčem jiném.

Oblíbenost autora: 8.38

O autorovi

Absolvent fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze, který si na živobytí vydělává zkoumáním veřejného mínění a fušováním do sociologie, politologie a dalších společenských věd jako odborný pracovník Sociologického ústavu AV ČR, z dopuštění našich moudrých zeměsprávců veřejné výzkumné instituce.

Kalendář

<<   květen 2018

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA